O NÁS

História pivovaru

Priamym predchodcom pivovaru Budějovický Budvar n. p. bol Český akciový pivovar , založený v roku 1895 pivovarečníkom Augustom Zátkom a priamo nadväzoval na historickú tradíciu varenia piva, ktorá siaha až do 13.storočia, do doby založenia mesta.
V roku 1922 bola vyvŕtaná prvá artézska studňa a odvtedy pivovar získal zdroj vysokokvalitnej vody, ktorá spoluvytvára vynikajúce chuťové vlastnosti originálneho budějovického ležáku dodnes. V medzivojnovom období sa stal Český akciový pivovar známy už aj v zahraničí. Na Slovensku sa jeho éra začala výrazne písať v 70-tych rokoch práve na Cintorínskej ulici.

Súčanosť

Reštaurácia Budweiser Budvar bola otvorená po rekonštrukcii budovy Dobrovoľného hasičského zboru v roku 2012,ktorá bola prebudovaná na reprezentatívne miesto s ojedinelou atmosférou staročeských pivární. Strop barovej časti zdobia maľby ponúkaných špecialít našej prevádzky ako sú pečené bravčové koleno alebo rebro, či domáca tlačenka s cibuľou. Ponuku jedál dopĺňa dobre natočené, vychladené pivo Budvar z veľkokapacitných tankov. Spolu s útulnou terasou je celková kapacita reštaurácie 500 miest.