História pivovaru
Priamym predchodcom pivovaru Budějovický Budvar n. p. bol Český akciový pivovar , založený v roku 1895 pivovarečníkom Augustom Zátkom a priamo nadväzoval na historickú tradíciu varenia piva, ktorá siaha až do 13.storočia, do doby založenia mesta.
V roku 1922 bola vyvŕtaná prvá artézska studňa a odvtedy pivovar získal zdroj vysokokvalitnej vody, ktorá spoluvytvára vynikajúce chuťové vlastnosti originálneho budějovického ležáku dodnes. V medzivojnovom období sa stal Český akciový pivovar známy už aj v zahraničí. Na Slovensku sa jeho éra začala výrazne písať v 70-tych rokoch práve na Cintorínskej ulici.
Súčasnosť
Na túto tradíciu sme nadviazali v súčasnosti, keď sme znovu vrátili Budějovický Budvar na Cintorínsku ulicu. V zrekonštruovanej starej historickej budove z konca 19.storočia sa nachádza úplne nová reštaurácia „Budweiser Budvar“ .Podarilo sa nám priniesť do Bratislavy vôbec
prvý Budvar natočený priamo z veľkokapacitných tankov. Je to prvá piváreň s takýmto pivom mimo územia ČR. Kvalita tankového piva je výnimočná, pretože sa jedná o pivo nepasterizované, čapované bez použitia CO₂. Pivo je skladované v pôvodnej pivnici so stálou teplotou po celý rok. Do pohárov je točené kohútmi „nostalgia“ na tzv. hladinku, ktoré vytvárajú rovnorodú hustú, smotanovú penu.
Čo k tomu na záver dodať:
Skôr než prídem do varu,
dám si desať budvaru...
Virtuálna prehliadka
O pive
Hotel Husiarik
Plzenský Prazdroj
Jedálny lístok
Fotogaléria
Budweiser Budvar
created by TrustSolutions
Copyright 2023 SENIOR GASTRO s.r.o Všetky práva vyhradené.